Všetko o network protection

Antispamový softvér

March 21, 2013      Network protection      admin      no responses

Tagged with:Antispamový softvér je v dnešnej dobe dôležitou súčasťou každého počítača, pretože spam napáda bezpečnosť počítačov a vystavuje rôznym formám rizík. Skôr ako vysvetlíme ako funguje anti-spamový software, mali by sme najprv vysvetliť, čo je vlastne spam. V jednoduchosti spam predstavuje nežiadaný a nevyžadujúci e-mail. Spam sa nazýva napríklad aj Bulk Mail, hromadný e-mail najčastejšie obchodné alebo reklamného charakteru. Príchod e-mailu je načasovaný v čase komunikácie emailovej schránky so serverom, cez ktoré sa informácie dostanú na naše desktopy, predstavujú zanedbateľnú informačnú hodnotu a môžu pochádzať z celého sveta.
Pre zástupy marketingových hawkom (jastrabov) je to príležitosť ako posielať nevyžiadanú reklamu svojich výrobkov, okamžite, a za veľmi nízku cenu. Dnes, spam dosiahol také obrovské rozmery, že 10 emailov z každých 13 e-mailov (76,9%), ktoré dostávame sú spam.
To je dôvod, prečo anti – spamový filter sa stal súčasťou softvér takmer všetkých užívateľov PC.
Jednoducho povedané, antispam softvér pomáha odhaliť spamu. Je to program, ktorý detekuje nevyžiadanej a nechcené e-mail, a bráni im v dosiahnutí vašej schránky.
Anti- spamový softvér je nainštalovaný vo vašom počítači, mal by zabrániť spamu prichádzať do vašej e-mailovej schránky. Filtrácia je konfigurovaná na základe rôznych kritérií. Tie by mali byť zameranéna slová v predmete, v tele správy a na typy príloh sprevádzajúce poštu. Dalo by sa zariadiť, aby odfiltrovali aj odosielateľovú e-mailovú adresu. Niektorí poskytovatelia emailových služieb vytvárajú čiernu listinu dosielateľov spamov. Antispam software vyhľadáva zakázaných odosielateľov a odmieta ich automaticky.Antispamový softvér a antivírusové programy sa stali nevyhnutnou súčasťou zabezpečenia každého počítača, aby vedel zariadiť, že dostanete len e-maily, ktoré chcete a sú smerované priamo pre Vás.