Všetko o network protection

Ochrana pomocou Antispywaru

March 6, 2013      Network protection      admin      no responses

Tagged with:Antispyware je typ počítačového softvéru, ktorý nám pomáha pri odhaľovaní a odstránení nechcených a často nebezpečných programov priamo z počítača, nám pomáha pri celkovej Internet Security siete. Tieto nechcené programy sa nazývajú spyware, softvér hľadá tendenciu posielať privátne osobné informácie tretej strane bez vedomia a povolenia užívateľa. Antispyware existuje v niekoľkých formátoch a rôznych cenových reláciach.
Spyware je nebezpečný program, ktorý odosiela naše informácie z počítača tretej strane, bez akéhokoľvek nášho vedomia alebo súhlasu. Informácie získané vďaka týmto programom sú rôzne, Môžu obsahovať informácie o našom surfovaní po internete, online nákupoch alebo aj o stláčaní klávesnice, napríklad hesiel. Antispyware sa snaží tento program odstrániť alebo mu aspoň znemožňuje prístup našim informáciam.
Sú dva spôsoby, ako antispyware funguje. Prvá odchytáva prichádzajúci spyware v reálnom čase. Systém monitoruje akcie prichádzajúce cez Internet. Druhý spôsob vyhodnotí nebezpečenstvo spywaru snaží sa ho zablokovať skôr ako odošle údaje do koreňového adresáru, kde sa informácie zhromažďujú. Detekcia prebieha hlavne v dobe sťahovania.